O nás

Fotografia
Fotografia
Fotografia

Klub vznikol v roku 1994 a začal sa venovať športovej jazde na bicykloch BMX. Spočiatku trénovali v lesoch, dlhý čas hľadali vhodné miesto a ochotu miestnych úradov na vybudovanie tréningovej a súťažnej dráhy. V ústrety im vyšiel až Miestny úrad Mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov, kde v roku 1999 začali s realizáciou bikrosovej dráhy predstavenej na týchto stránkach.

BMX klub Košický šarkaň je členom Slovenského zväzu cyklistiky. Niekoľkokrát ročne pripravuje náborové preteky a organizuje niektoré preteky celosovenského i medzinárodného charakteru. V roku 2000 to boli štyri kolá Slovenského pohára BMX a Slovenský pohár Dual slalom MTB. Viacero členov klubu sa zúčastnilo aj rôznych európskych pretekov, kde obsadili výnimočne dobré miesta. Predseda klubu tvrdí, že Slováci a Slovenky dosahujú na svoje podmienky vynikajúce výsledky, akoby boli na tento druh športu priam predurčení.

Členov BMX klubu Košický šarkaň môžete zastihnúť takmer denne na predstavenej bikrosovej dráhe na Lidickom námestí, pravidelne v utorok a štvrtok od 18:00. V zime, keď počasie cyklistike nepraje, členovia klubu trénujú snowboarding a lyžovanie.

Predseda BMX klubu Košický šarkaň odporúča: „Tréningov sa môžu zúčastňvať deti už vo veku od 4 až 5 rokov. Šesťroční športovci už pretekajú vo svojej kategórii o majstrovské tituly. Je pomerne módnou záležitosťou budovať detské ihriská, ale čo s deťmi nad šesť rokov, na to myslí málokto. Myslím si, že ak chceme zaujať školopovinnú mládež, bikros je v tomto smere aktuálnym východiskom.“